Vyhledávání podle rozměru

Co to je protektorování ?

Protektorování je technika, která zvyšuje životnost pneumatik. Spočívá v nahrazení behounu použité pneumatiky novým plátem používajíc stejné kostry pneumatiky.Tato operace je možná pouze pro znovuobnovovací pneumatiky (PUR).

Protektorované pneumatiky : můžeme jim důvěřovat ?

Všechny protektory jsou předmětem zkoumání. Od ledna 2002 jsou rovněž Vystavovány stejným výkonnostím testům výkonu a bezpečnosti jako pneumatiky nové před uvedením na trh . Označení "obnoveny" (protektor) je povinné.

Výhody Nevýhody
Úsporné

(o 40 % levnější než nové pneumatiky)
Hluk
Protektorované pneumatiky jsou obvykle méně hlučné
Ekologické
(snížení odpadních pneumatik)
Brždění
Výkonnost může být o něco nižší, než u nových pneumatik

Protektorování je zaměřeno především na trh užitkových vozidel (85 %). Představuje pouze 12% prodejů pro osobní automobily.

Nejlepší značky pro vaše nákupy protektorovaných pneumatik

Pneu Leader doporučuje několik značek pneumatik, zejména vyhlášené v oblasti protektorování.

Marangoni Italská značka perfektně zvládá proces výroby protektorovaných pneumatik. Poskytuje jim rovnocenné výkony jako novým výrobkům. Je to uznávaný lidr v oblasti protektorování . Doživotní záruka poskytovaná Marangoni kryje pneumatiky zakoupené proti všem poškozením, pokud se používají V běžném provozu na pozemních komunikacích nebo na výrobní vady.
blackstar Značka Blackstar je francouzská značka pneumatik, která se specializuje na protektorování pneumatik . Je lidrem v této oblasti a je zvláště známá svými protektory na 4x4.
Laurent značka se specializuje na průmyslové protektorování pneumatik. Je dceřinou společnosti francouzské skupiny Michelin.
Goodyear - Dunlop Protektorování především na nákladní vozidla. Optimální kvalita.
InsaTurbo Od roku 1988, značka je přítomna na trhu protektorování pneumatik. Je známý pro své vyspělé technologie, který umožňuje vyrábět vysoce kvalitní protektorované pneumatiky.

Z čeho se skládá protektorování ?

Protektorování se skládá že 3 fázi :

1 Kostra se odrasa To je po opotřebení běhounu je odstraněn. To je vyčistit pomoci nástroje uzpůsobené k poškození části kostry pneumatiky.
2 Odrasani V téhle části jde o to aby odrasane staré části byly nahrazeny novými
3 Protektorování Na kostru se aplikuje tenká vrstva vylisované gumy (adhesivní).