Vyhledávání podle rozměru
Volitelné
Všechny
Vyberte vše Odstranit
Všechny značky
0 / 216
Potvrdit
Všechny
Vyberte vše Odstranit
0 / 13
Potvrdit

Všechny značky pneumatik za snížené ceny

S více než 200 značkami na svých stránkách, PneuLeader Vám nabízí široký výběr automobilových pneumatik se zaručeně nejlepšími cenami

Naším přáním je umožnit vám přístup bez finančního zruinování k prestižním pneumatikám jako jsou Michelin, Hankook, Bridgestone nebo ještě Goodyear s jediným cílem : zaručit Vám nejlepší cenu. PneuLeader je také vysoce konkurenceschopný se středně řazenými pneumatikami jako Falken, Uniroyal, Nokian nebo Vredestein. Dále disponujeme rozšířenou nabídkou premiových pneumatik jako : Nexen, Tracmax nebo Nankang.

Seznam značek

Podle čeho správně vybrat pneumatiky?

Nejprve je třeba vybrat správný rozměr. Uvádí se na bočnicích pneumatik. Rozměr tvoří výška, šířka, průměr, hmotnostní index a rychlostní index. Například 205/55 R16 91V.

Tyto informace najdete rovněž v servisní příručce, na víčku palivové nádrže či na některém ze sloupků dveří.

Je nutné pneumatiky vyměnit?

Nezapomínejte, že pneumatika je to jediné mezi vámi a vozovkou. Její vztah má přímý vliv na držení vozidla v jízdní dráze a brzdnou vzdálenost.

Ukazatel opotřebení se nachází 1,6 mm od hlavní drážky běhounu. Při opotřebení pod touto hranicí může policie zakázat další jízdu a udělit pokutu.

Všeobecně platí, že při hloubce dezénu pod 3 mm se zhoršují vlastnosti pneumatik. Významně také roste riziko aquaplanningu.

Nákup pneumatik online

Internet umožňuje nejen nakoupit pneumatiky za nejlepší cenu, ale také vybírat z tak široké nabídky, jakou nemají v žádném servisu (>300 značek).

Nákup pneumatik na internetu vám také umožní využít zkušeností dalších zákazníků. Recenze pneumatik vám dají důležité informace o zkušenostech, životnosti, komfortu atd…

Pro mnoho zákazníků představuje největší nejistotu montáž pneumatik. Nemějte obavy, o vše se postaráme. Naše síť partnerských servisů (kamenných i mobilních) pro vás s radostí zajistí montáž pneumatik zakoupených online. Máte možnost nechat si doručit pneumatiky k partnerovi podle svého výběru. Jakmile partner objednané zboží obdrží, kontaktuje vás zástupce a dohodne termín.

Jak pneumatiky šetřit?

Opotřebovávání pneumatik je možné pomocí několika drobných tipů.

Základem je zajistit řádnou údržbu vozidla. V zájmu toho pravidelně kontrolujte tlak v pneumatikách. Dále kontrolujte správnou geometrii a vyvážení pneumatik. Dávejte pozor na případné vibrace přenášené do volantu a nepravidelné opotřebení pneumatik. Rychlá vizuání kontrola jednou měsíčně vám umožní se ujistit, že vaše vozidlo nemá problémy s geometrií.

Rychlost opotřebovávání pneumatik ovlivňuje rovněž styl jízdy. K předčasnému opotřebování pneumatik přispívají rychlé rozjezdy a brzdění i příliš rychle projížděné kruhové objezdy.

A nezapomínejte ani používat správné pneumatiky ve správném období. Letní pneumatiky nejsou vhodné při teplotách pod 7 °C, a naopak zimní pneumatiky nejsou konstruovány pro teploty nad 7 °C.

A co celoroční pneumatiky?

Říkávalo se, že celoroční pneumatiky nejsou dobré ani v lété, ani v zimě. Vývoj ale dost pokročil a velká část celoročních pneumatik se dnes může pyšnit certifikací 3PMSF (3 Peak Mountain Snow Flake) Tato certifikace je známkou kvality dokládající efektivitu pneumatiky v zimních podmínkách. Celoroční pneumatiky jsou nyní velmi všestranné a umožňují bezpečnou jízdu po celý rok bez ohledu na povětrnostní podmínky.

Pneumatiky 4×4/SUV – Jak dobře vybrat?

U všech vozidel s pohonem všech kol je důležité vždy měnit všechny čtyři pneumatiky najednou a na všechna kola vždy obout stejné pneumatiky. Pro pneumatiky na SUV, které jezdí hlavně po městě, jsou kritéria výběru stejná jako u osobního vozidla.

V případě terénních pneumatik 4×4 je třeba vybrat modely se zesílenou strukturou a bočnicemi. Větší bloky a vyšší poměr výřezů umožňují maximální přilnavost za každých podmínek (bahno, písek...).

Je možné obout běžné pneumatiky na karavany a obytná vozidla?

Montovat klasické pneumatiky na karavany a obytná vozidla nedoporučujeme. Pneu pro karavany a pneu pro osobní vozy musí oproti pneumatikám pro osobní automobily unést vyšší zatížení. Je proto nutné zakoupit profil určený k tomuto účelu. Pokud se rozhodnete pro profil klasických pneumatik, riskujete rychlejší opotřebení, či dokonce roztržení v důsledku přetížení. Nebývá tedy od věci utratit nějakou tu korunu navíc za specializované vybavení.

Speciální pneumatiky

Některé automobilky doporučují pro svá vozidla dojezdové pneumatiky nebo pneumatiky s ochrannou přírubou ráfku.

Dojezdové pneumatiky umožňují jízdu s defektem rychlostí až 80 km/h na vzdálenost 80 km.

Pneumatiky s ochrannou přírubou ráfku umožňují chránit disky kol při různých manévrech. Už žádné škrábance na discích od obrubníku!

Pokud bydlíte v oblasti, kde v zimě panují extrémní podmínky, možná budete potřebovat severské pneumatiky nebo pneumatiky s hřeby.

Severské pneumatiky mají ještě lepší vlastnosti než zimní. Přilnavost na sněhu a náledí je vyšší, brzdná dráha kratší. Tato pneumatika je dobrým kompromisem, pokud vyloženě nepotřebujete pneumatiky s hřeby.

LiveChat
Messenger